DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O nás

Vítáme Vás na stránkách naší chovatelské stanice norských lesních koček. Ke kočkám a jejich chovu nás vlastně dovedli psi. Od malička jsem si moc přála pejska, ale rodiče moji touhu nesdíleli. Jakmile jsem si udělala řidičák, tak jsem si potají přivezla štěňátko, střední apricot pudlici Dorinku. Dorča nakonec rodičům natolik přirostla k srdci, že když jsem se stěhovala v roce 1994 do našeho prvního bytu, mamka si ji nechala se slovy, že alespoň ona jí doma zůstane. Já jsem bez ní vydržela jen pár dní a pořídili jsme si pudlí miminko - black and tan střeďačku Adinku. Začali jsme jezdit na výstavy a postupně se naše smečka rozrostla o stříbrnou trpaslici Cindy (Donika Envisan), černou střeďačku "Vašíka" (Pretty Penny Zebulon), černou královačku Báru (Amanda Black Diamonds and Pearls) a apricot střeďačku Helču (Helimadoe Aurea Ytaner).   V roce 1996 jsme založili chovatelskou stanici pudlíků http://pudl.mysi.kozisek.sweb.cz/.   Celkem jsme odchovali 6 vrhů štěňátek.

       Helča, Bára, Adinka, Cindy, Vašík

Po pěti letech s námi v garsonce bydlelo 5 pudlic. Proto jsme se rozhodli, že se odstěhujeme z Prahy na vesnici, do domku s velkou zahradou, aby měly holky pěkný výběh.

 

Interšampionka Helimadoe Aurea Ytaner

 

V domečku pak s námi žily i kočičky, ale byly to hlavně kočičky venkovní, tak jak to bývá na vesnicích. Přišly se nebaštit, pomazlit, ale bydleli hlavně v kůlně a měly volný pohyb venku. Venkovní kočičí posádka se skládala z kocoura Hráška a kočičí slečny Čočky. Ta později zmizela, ale Hrášek s námi pobyl 12 let. Hráška si „adoptovala“ naše fenka Helča, ke které chodil 2x roka po celý svůj život na mlíčko.  Kromě Hráška a Čočky k nám čas od času přicházely toulavé kočičky, stalo se třeba, že jsme objevili snůšku koťátek v gaziku v kůlně nebo na zápraží v kočárku.

 

Pak jsem zatoužila po krásné, velké,  ušlechtilé kočičce, která by byla s námi doma. Moc se mi líbily mainské mývalí a norské lesní kočky a nevěděla jsem, kterou si vybrat. Nakonec jsme si přivezli mainečku z chovatelské stanice Lexis diamonds, které říkáme Safira.   A samozřejmě, Safira potřebovala kamarádku, tak k nám z Brna přicestovala z chovatelské stanice Aksarah Bhutani norečka, které říkáme Shanti. Holky kočičí mají dovoleno vše, co bylo jejich předchůdkyním zakázáno, tj. lézt úplně všude – na jídelní stůl, na kuchyňskou linku i do postele. J

 

V současné době naši smečku tvoří dva dospěláci dvounoháci, čtyři děti,   bílý královák Šaran (Drake z Halmova dvora), stříbrný královák Fram (z Halmova dvora), kočky Safira (mainská mývalí), Shanti (norská lesní), Aria (kurilský bobtail), Luisa (evropská), Raja (evropská) venkovní číča Melody, papoušci zpěvaví a rybičky . J

Orin 3 a půl měsíce, 15,5 kg

Rodiče Orina

 

Orin a Viky

Šaran 3 měsíce

 

Šaran cca 9 měsíců

 

rodiče Alexe (Drake z Halmova dvora)